Systemy okienno – drzwiowe

Systemy aluminiowe opracowane i dostarczane przez   wyspecjalizowane firmy współpracujące z  nami zapewniają możliwość wykonania w  Zakładzie wielu konstrukcji różniących się  rozwiązaniami w nich stosowanymi. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zamierzonego przez architektów efektu wizualnego i spełnienie określonych wymagań m. in. w zakresie izolacji termicznej, akustycznej i odporności ogniowej.

W związku z tym, że te ostatnie stale rosną wymagania zakresie izolacji termicznej okien i drzwi zewnętrznych, coraz popularniejsze stają się rozwiązania bazujące na profilach izolowanych termicznie o wysokich parametrach termicznych np. Aluprof MB-86, MB-70.

Znaczna część systemów izolowanych termicznie dostępna jest w wersji „HI”, charakteryzującej się specjalnymi wkładami w kształtownikach, obniżającymi współczynnik przewodnictwa cieplnego. Najlepszą w tym aspekcie konstrukcją w naszej ofercie jest system MB-104 Passive, posiadający certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt.

W zakresie aluminiowych konstrukcji otwieranych poza najczęściej stosowanymi sposobami (rozwierane lub uchylne), do dyspozycji naszych klientów są także:

  • podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe
  • okna i drzwi przesuwne
  • okna obrotowe i otwierane na zewnątrz
  • okna typu „Industrial”,
  • dedykowane do modernizowanych obiektów zabytkowych,
  • okna z ukrytym skrzydłem.

 

Nasza oferta obejmuje drzwi harmonijkowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz okna oddymiające, drzwi i okna napowietrzające przygotowane do współpracy z systemem ochrony przeciwpożarowej budynku.